Az alkotók
A tatárkövek megtalálása után Vargha Tamás a HM parlamenti államtitkárának, - aki Székesfehérvár parlamenti képviselője is – javaslatát elfogadva felvettük a kapcsolatot Nagy Benedek Móron élő szobrászművésszel, akinek a munkásságát több, a környéken található műalkotás fémjelzi. A szobrászművész az emlékmű kompozíció elkészítésére leányát Nagy Editet és vejét Pintér Balázst ajánlotta. A művészházaspár elfogadta felkérésünket. A vállalás teljesítését megkönnyítette, hogy a bronz öntési munkákat Nagy Benedek fia Nagy Károly végezte el. Néhány gondolat a művészcsalád munkásságáról a MORMOST internetes hírportál és az OKK Fehérvár fotógyűjteményének felhasználásával.
Nagy Benedek
„A Móron élő és alkotó művészek közül kiemelkedő Nagy Benedek szobrászművész munkássága. Ismerői szerint legnemesebb emberi tulajdonsága a szépre való nevelés belülről jövő „kényszere”, ez a humanizmus fogalmazódik meg szobraiban, kisplasztikáiban, érméiben. Négy évtizedes alkotó tevékenysége eredményeként Magyarországon – kis falvakban és nagy városokban – közel 40 köztéri szobra, alkotása hirdeti Soprontól Nyíregyházáig művészi tehetségét, azt, hogy a kortárs szobrászművészetet milyen magas színvonalon képviseli. Sokirányú munkája mellett módot talált számos generáció művészeti nevelésére, közben családjában is felnevelt egy új művésznemzedéket, akik ma Móron szobrászként, restaurátorként, művészeti oktatóként gyarapítják értékeinket.” (forrás:mor.hu)
Nagy Edit
„Két szál rozmaringág és Wilhelm von Humboldt gondolata látható és olvasható azon az emléktáblán, amelyet a Kossuth utca 11. számú ház falán ünnepélyes keretek között avattak fel a székesfehérvári német nemzetiségi és hagyományőrző nap keretében.”
Az emléktáblával a Székesfehérvári Német Nemzetiségi Önkormányzat Wilhelm von Humboldtnak kívánt emléket állítani. „Csak aki a múltját ismeri, annak van jövője” olvasható a Wilhelm von Humboldt idézet. Az alkotó Nagy Edit szobrászművész, aki gondolataikat, elképzeléseiket kőbe véste és bronzba öntötte.
Pintér Balázs
A KOHÁSZ köztéri szobra került felállításra a KÖFÉM központ előtt. A nagymúltú vállalat előtt tiszteleg Pintér Balázs szobrászművész alkotásával.
A szobor közel 2,5 méter magas, speciális fémöntés eljárással készült alumíniumból, Pintér Balázs szobrászművész tervei alapján Nagy Károly – aki szintén a művészcsalád tagja, Nagy Benedek fia - műhelyének közreműködésével.
Születésének 140. évfordulóján egy Bory Jenőről készült dombormű került ki a Halász-kastély kerítésére. Pintér Balázs szobrászművész készítette a nagyon kifejező, a jelenlévő családtagok szerint is a Mester jellegzetes vonásait megörökítő domborművet.